Naše portfolio

Z hlubin minulosti, z nedostupných trezorů a archivů k očím současníků.

Portfolio

Poskytujeme služby špičkové kvality v oblasti šetrné bezkontaktní digitalizace vzácných dokumentů. Jsme specialisté na velmi cenné historické dokumenty, umělecká díla a další originální předlohy.
Nevyrábíme nepřehlednou hromadu obrázků. Raději dodáváme barevně kalibrovaná a životná data opatřená bohatými metadaty, vše uspořádané do snadno použitelných komplexních digitálních dokumentů a přitom využíváme standardních národních i mezinárodních formátů. Tak vytváříme Vašim dokumentům budoucnost.
Digitalizace je prováděna způsobem maximálně bezpečným k originálu. Digitalizační zařízení je vybaveno zvýšenou ochranou proti UV a IR záření. Knižní dokumenty nejsou namáhány ve vazbě.
Prohlédněte si ukázky naší práce – dokumentů, které jsme skenovali, zpracovali, archivovali a zpřístupnili online (a v pořádku vrátili majiteli)

Nejvzácnější

Vyšehradský kodex (Národní knihovna ČR, XIV.A.13) je jedním z nejvýznamnějších rukopisů v České republice. Byl dokončen v roce 1086 jako dar při příležitosti královské korunovace Vratislava I.

Nejstarší

Testamenti Veteris libri (Zámek Kynžvart, 25-C-5) datovaný do konce 8. století až 2. poloviny 9. století. 

 

Největší

Žlutický kancionál (Památník národního písemnictví, TR I 27) desky měří 63 x 40 cm , výška hřbetu je 16 cm a obsahuje folia 57,5 x 38,5 (39) cm.
 

Nejmenší

Mariánské hodinky (Knihovna Národního muzea v Praze, V H 36) s rozměry 10 cm x 8 cm.
 

Nejkrásnější?

Liber viaticus (Knihovna Národního muzea v Praze, XIII A 12), cestovní breviář litomyšlského biskupa a kancléře Karla IV. Jana ze Středy.

Umělecká díla

Suchá jehla, mezzotinta, papír s vodoznakem (filigránem) GASK (České muzeum výtvarného umění).

Staré fotografie, skleněné negativy

Sbírka skleněných negativů z 1.pol. 20.století.
 

Historické mapy
 

Mapová sbírka B. P. Molla. Slezsko. Moravská zemská knihovna v Brně, Moll 90.900 AA,T.XXIII